جشني براي ميلاد حضرت زهرا(س)، تكريم مقام مادر، زن و تجليل از پرستاران نمونه استان
مراسم جشن ميلاد حضرت زهرا(س)، تكريم مقام زن و مادر با حضور رئيس دانشگاه، مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه و جمعي ازساير اعضاي هيئت رئيسه، همكاران و پرستاران بيمارستان هاي دانشگاه امروز شنبه 26 بهمن 98 در سالن اجتماعات شهيد دكتر رحيمي دانشگاه برگزار شد و در پايان اين جشن از پرستاران نمونه شاغل و بازنشسته استان تجليل شد
لازم به يادآوري است كه مراسم تجليل از پرستاران نمونه استان كه قرار بود در روز شنبه 14 دي ماه برگزار شود، به دليل شهادت سردار سليماني لغو شد تا بعد از اربعين  شهادت اين سردار محبوب دلها برگزار شود.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه، رئيس دانشگاه با آرزوي توفيق روز افزون و سلامتي براي مقام معظم رهبري و ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي انقلاب اسلامي به ويژه سردار رشيد اسلام شهيد سپهبد حاج قاسم سليماني، فرارسيدن ميلاد با سعادت حضرت زهرا(س)، روز مادر و روز زن را تبريك و از زحمات همكاران پرستار در دانشگاه و واحدهاي تابعه تقديرو تشكر نمود و اظهارداشت: زحمات شما عزيزان بر هيچ كس پوشيده نيست و مردم استان نيز، اين زحمات را ديده و لمس كرده اند و قدر آن را مي دانند.

دكتر محمد دهقاني فيروزآبادي افزود: در نظر سنجي ها و ارزيابي هايي كه قبلا صورت گرفته يكي از جاهايي كه مردم عزيز استان خراسان جنوبي، ميزان رضايتمندي خود را ابراز داشته اند خدماتي بود كه در حوزه بهداشت و درمان انجام شده كه اين جاي تقدير و تشكر دارد.

وي خاطرنشان كرد: آن چيزي كه در حال حاضر با آن روبرو هستيم يك شرايط خاص هست و در دنيا تمام استكبار در كنار هم قرار گرفته اند و ازهمه ظرفيتها استفاده مي كنند تا نظام مقدس جمهوري اسلامي را به زانو در بياورند ، و همه ما و ملت ايران در كنار هم ايستاده ايم تا اين اتفاق رخ ندهد واين خودش يكسري تبعات و مشكلاتي راهم ايجاد ميكند .

رئيس دانشگاه با اشاره به تلاش و همت همكاران دانشگاه در مسير پيشبرد اهداف دانشگاه افزود:كار ما وابسته به شرايط روز نيست و وظيفه  چيزي است كه بابت آن سوگند ياد كرده ايم كه در هر شرايطي وظايفمان را به درستي انجام دهيم .

دكتر دهقاني خاطرنشان كرد: مديريت كلان دانشگاه در تلاش هست تا تمام اين مشكلات را از طريق راههاي مختلف به حداقل برساند، چه از طريق كاهش هزينه هاي غير ضروري كه اين اطمينان را به شما مي دهم كه جلوي بسياري از هزينه اي غير ضروري گرفته شده است و چه از طريق تامين منابع مورد نيازي كه براي اداره اين دستگاه در سطح استان خراسان جنوبي نياز باشد.

وي تصريح كرد: حوزه خدمات بهداشتي درماني ، بيشترين پوشش خدماتي را در سطح كشور و خراسان جنوبي دارد و با توجه به اينكه سومين استان پهناور كشورهستيم و دانشگاه علوم پزشكي بيرجند در سطح استان خراسان جنوبي با يك دانشگاه به ارائه خدمات مي پردازد كه اين خود يك تشابهي است بدين معنا كه همه ما سوار بر كشتي شده ايم كه به تلاطم افتاده است و هركدام از ما مي بايست وظايفمان را به درستي انجام دهيم تا بتوانيم به سلامت از اين تلاطم عبور كنيم .

زهرا فرج زاده مدير پرستاري دانشگاه نيز در اين مراسم ضمن خوش آمدگويي به حاضرين، فرارسيدن سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گراميداشت روزمادر، اين روزبه همه مادران و همكاران پرستار شاغل در واحدهاي تابعه دانشگاه تبريك گفت. 
مشاور رئيس دانشگاه در امور بانوان به ارائه گزارشي از عملكرد دفتر بانوان در سالي كه گذشت پرداخت و گفت: دانشگاه با داشتن سه هزار و 174 پرسنل خانم، بيشترين آمار بانوان را در سطح سازمانهاي همسطح استان را دارد.

دكتر ميترا مودي اظهارداشت: در اين بين 255 بهورزخانم در خط مقدم بهداشت،  945 پرستارخانم، 247 ماما، 7 پزشك فوق تخصص زنان، 160پزشك متخصص زنان ، 127 پزشك عمومي خانم و 2175دانشجوي خانم در دانشگاه مشغول به فعاليت و تحصيل هستند.

وي مهمترين فعاليتهاي دفتر امور بانوان دانشگاه در سال 98 را اجراي برنامه هايي از جمله گراميداشت هفته سلامت، گراميداشت روز ماما، بازديد از مركز جامع بيماران خاص، برگزاري كاروان نشاط كه يكي از اولويتهادر بحث نشاط بود، برگزاري كاروان فرهنگ و عفاف با همكاري دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري، همكاري در همايشهاي پباده روي، شركت در جشنواره هاي فرهنگي ورزشي و... عنوان كرد.

در ادامه رئيس هيئت مديره نظام پرستاري بيرجند و شهرستان هاي تابعه دانشگاه گفت:باتوجه به اينكه مراسم روز پرستار با شهادت سردار رشيد اسلام سپهبد سليماني مصادف شد، اين مراسم به تاخير افتاد و برگزاري اين مراسم را با ولادت حضرت زهرا(س)، روز زن و مقام مادر به فال نيك مي گيرم .

دكتر غلامحسين محمودي راد افزود:مهمترين اقدام حضرت زينب (س) علاوه بر پرستاري از بيماران و كودكان، مراقبت از قيام كربلا بود كه آنرا به خوبي انجام داد.

وي خاطرنشان كرد: مادر بزرگترين و بهترين پرستار بر روي كره خاكي است.

رئيس دانشكده پرستاري و مامايي  ادامه داد: مديريت دانشكده پرستاري و پرسنل اين دانشكده و پرستاران شرايط اقتصادي كشور را درك كرده و با توجه به اقداماتي كه در خصوص پرداختي هاي كادر درماني، پرستاري و اداري صورت گرفته جا دارد از رئيس و ساير اعضاي هيئت رئيسه دانشگاه تقدير و تشكر نمايم

دكتر محمودي راد نظارت ويژه بر پرداختي معوقات به پرسنل دانشگاه و نيروي هاي طرح تحول نظام سلامت از جمله حق مسئوليت كه در قالب اضافه كار پرداخت مي شود را از رئيس دانشگاه خواستار شد.

استاد مدعو از حوزه علميه قم نيز در سخنان خود به فضائل حضرت زهرا پرداخت و گفت: تنها بانويي كه در عالم بي بديل وبي نظير است و همتايي چون او در دنيا نيست حضرت زهرا(س) مي باشد كه تمامي خصوصياتي را كه يك امام يا پيامبر دارد، را مي توان در مقامات و كمالات وجود نازنين اين بانوي بزرگ اسلام مشاهده كرد.

حجت الاسلام حبيب الله فرحزاد افزود: حضرت زهرا(س) شخصيتي است كه آنچه راكه نسبت به او مي گويند الهي است و تعابيري كه از جانب پيامبر(ص) نسبت به ايشان گفته مي شود تعابير خداوند است و شما در زندگي پيامبر نمي بينيد كه هيچ شخصيتي مانند شخصيت حضرت زهرا(س) مورد تكريم واحترام باشد .

وي با بيان اينكه هيچ مشكلي در دنيا بي علت نيست اما بعضي از انسانها آنرا درك و بعضي ديگر درك نمي كنند گفت: بدانيد كه اگر در جايي از كارهايتان مشكلي پيش آمد مسبب اصلي آن كاستي هايي است كه ما خودمان آنرا بوجود آورده ايم. پس نگذاريد كه پدران و مادران آه بكشند و بايد پدر و مادر را تكريم كنيم .

كارشناس مسائل ديني با بيان اينكه زحماتي را كه مادران براي فرزندان مي كشند به مراتب از پدر بيشتر است گفت: به همين دليل تكريم مادر جزو كارهايي است كه مي تواند گره هايي را از زندگي باز كند .

حجت الاسلام فرحزاد با اشاره به سخنان محمد اسماعيل دولابي اظهارداشت: اگر ميخواهيد گره هايي از مشكلات شما بازشود برويدبراي مادرانتان به خصوص آنهايي كه از دنيا رفته اند كار خير و صدقه بدهيد و تكريم مادر جزو واجبات است.

وي در پايان به حديثي از پيامبر اشاره نمود و اظهارداشت: پيامبر(ص) به حضرت علي(ع) فرمودند كه يا علي اگر كسي به پدر، مادر، همسر، و اولاد خود كمك كند و از خدمت كردن به خانواده غرور و تكبرنداشته باشد و بدون حساب و كتاب وارد بهشت ميشود.  

 
 
 
 
 
 
 

 

منبع:
وبدا-روابط عمومي دانشگاه
تعداد بازدید:
2267
تاریخ:
1398/11/26
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:4
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal