امروز دوازدهم مرداد ماه،كارگروه سلامت و امنيت غذايي شهرستان، تشكيل جلسه داد.

در اين جلسه دكتر بهرامي نژاد رئيس شبكه بهداشت ضمن ارائه گزارشي از اجراي برنامه كشوري كنترل فشار خون اعلام كرد: 80 درصد مجموعه هدف در شهرستان در اين برنامه شركت كردند كه 101 مورد كشف بيماري و 205 مورد مشكوك به ابتلائ به بيماري فشار خون در شهرستان بودند.در حال حاضر 2219 نفر بيمار فشار خون در شهرستان وجود دارند.

وي با اشاره به 1931 واحد تحت نظارت حوزه هاي بهداشت حرفه اي و محيط افزود: 931 واحد توزيع مواد غذايي و 1000 كارگاه توليدي، بطور مداوم تحت بازرسي و نظارت مستقيم حوزه بهداشت قرار ميگيرند.بهرامي نژاد عنوان كرد: هم اكنون شاهد حضور متخصصين تمام وقت در رشته هاي داخلي، قلب، زنان،بيهوشي و اطفال در شهرستان هستيم، كمبود متخصص سونوگرافي مختص سرايان نيست و در ساير شهرستان هاي استان نيز اين كمبود مشاهده مي شود.در حال حاضر با توجه به جمعيت شهر سرايان، دو داروخانه فعال است كه انتقال يكي از آنها به مركز شهر، در دست اقدام مي باشد.در حوزه اورژانس ، هشت محل براي فرود بالگرد هوايي، جانمايي شده كه در حال تكميل شدن است.دكل اورژانس با فركانس با كيفيت جهت ارتباط با مركز استان و استان هاي همجوار بزودي در سياه كوه مستقر مي شود.

وي با اشاره به هفته گراميداشت ترويج نغذيه با شير مادر و لزوم استفاده مادران كارمند از پاس شير، عنوان كرد: مشاوره قبل از ازدواج از نيمه دوم امسال، ويژه زوجين بمدت شش ساعت، توسط مركز بهداشت و ساير ارگان ها انجام خواهد شد.دكتر بهرامي نژاد در خاتمه سخنانش، با قرائت گزارشي از بيماري هاي مشترك انسان و دام، توضيحاتي در خصوص آمار و ارقام موجود ارائه داد.

در ادامه كارشناس مركز بهداشت، مصوبات جلسه قبل را قرائت نمود و از ادارات متولي پيگيري هاي لازم مطالبه شد ، از قبيل: ممنوعيت نگهداري دام در منازل مسكوني، از بين بردن حشراتي مانند كك با سم پاشي مناسب، لزوم بهسازي و رعايت بهداشت در مكان هاي نگهداري دام، درخواست برگزاري كلاس آموزشي ويژه عشاير در خصوص بهداشت آب، درخواست ايمن شدن درب منابع و مخازن آب شرب موجود در روستاها، اعلام نتيجه صحت عمليات كلرزني آب پارك خليج فارس توسط مركز بهداشت و ...

فرماندار سرايان با اشاره به ارزشمند بودن اقدامات صورت گرفته در برنامه بسيج ملي كنترل فشارخون، از تلاش و همكاري رياست و پرسنل حوزه بهداشت و درمان تقدير كرد.

مهندس رسولي مقدم عنوان كرد: با توجه به بارندگي هاي اخير، مشكل تامين آب آشاميدني در سطح شهرستان وجود ندارد و كيفيت و كميت آب توزيع شده در مناطق عشايري، همواره مورد توجه مسئولين ذي ربط قرار دارد. در ادامه وي، تمهيدات لازم براي آمادگي ورود به ماه محرم و لزوم همكاري ارگان هاي شهرستان را خواستار شد و گفت: جهت برنامه هاي آموزشي و فرهنگي، اطلاع رساني و استفاده از فضاهاي مجازي با توليد محتواي مناسب مدنظر ادارات قرار گيرد.

وي ضمن درخواست پيگيري و بررسي صدور مجوز جهت ميادين كشتار دام از ادارات متولي، عنوان كرد: ضروري است شهرداري ها در خصوص جلوگيري از تجمع فاضلاب و آب هاي راكد كه سبب بروز بيماري و بوي نامناسب مي شود، تدابير لازم را پيش بيني نمايند.

 
 
 
 
 
منبع:
شبكه بهداشت و درمان سرايان
تعداد بازدید:
68
تاریخ:
1398/05/12
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal