جلسه شوراي خيرين سلامت شهرستان سرايان برگزارشد

هفدهم آذرماه، شاهد برگزاري شوراي خيرين سلامت شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداري سرايان بوديم. در اين نشست كه با حضور دكتر حسيني رئيس مجمع خيرين سلامت استان، مهندس رسولي مقدم فرماندار سرايان، دكتر بهرامي نژاد رئيس شبكه بهداشت و درمان و جمعي از خيرين و اعضاي شورا برگزارشد، در ابتدا دكتر بهرامي نژاد با اشراه به آماري از كمك هاي اختصاص داده شده به حوزه بهداشت، تجهيزات مورد نياز را عنوان كرد و افزود: خريداري تجهيزات بيمارستان در اولويت دستوركار شوراي خيرين سلامت است.

محمدپور مديراجرايي شوراي خيرين با ارائه گزارشي از فعاليت هاي صورت گرفته توسط شورا از ابتداي راه اندازي تا كنون، به معرفي پروژه كلينيك تخصصي بيمارستان پرداخت و گفت: پيشرفت پروژه كلينيك با زيربناي 2300متر مربع تاكنون 53 درصد بوده است. علي رغم تورم موجود در بازار و محدوديت نيروي انساني، در سال گذشته وسايل مصرفي ساختمان اعم از در و پنجره ها، سنگ جهت آجرنما و ...خريداري شده است.وي عنوان كرد: تاكنون يك ميليارد و 900 ميليون تومان از محل كمك هاي خيرين شهرستان به حوزه سلامت اختصاص داده شده كه بازهم نيازمند همكاري بيشتر خيرين با مجمع سلامت شهرستان هستيم.

رئيس شوراي شهرستان با اشاره به اهميت فعاليت هاي خيرين در سال هاي گذشته از خريداري دستگاه هايي چون آندوسكوپي و اكسيژن ساز خبر داد و گفت: بزودي تجهيزات مذكور به بيمارستان منتقل خواهد شد. وي ادامه داد: فرهنگ استفاده از هزينه مراسم ختم جهت حوزه سلامت در شهرستان اجرايي شده و اكثر مردم فهيم هزينه مراسم ختم اموات خود را به شوراي خيرين سلامت شهرستان اهدا مي نمايند.

حجت الاسلام سنجري امام جمعه شهرستان ضمن درخواست همكاري از دانشگاه و نماينده دولت در شهرستان در خصوص اجرايي شدن صددرصد هزينه هاي تقبل شده توسط نهادهاي دولتي ، پيشنهاد اجراي همايش تجليل از خيرين شهرستان را عنوان نمود و گفت: بايد تبليغات در خصوص كمبودهاي حوزه سلامت صورت گيرد تا بتوانيم مردم را بيشتر وارد عرصه مشاركت كنيم.

دكترحسيني در ادامه گفت: از شنيدن صحبت ها و احساسات شما و استقبال از پروژه هاي حزه سلامت سرايان بسيار مسرور شدم. ائمه جمعه مبلغين هميشگي ما در مجامع خيرين هستند.فرماندار سرايان همواره پيشرو در عرصه همكاري و پيگيري مباحث حوزه سلامت بوده است.مجمع خيرين از ابتداي تاسيس تاكنون اقدامات زيادي انجام داده و يكي از مجامع فعال در سطح كشور است.بيمارستان ايران مهر بهترين بيمارستان ارائه كننده خدمات درماني به بيماران سرطاني است.اميدوارم بزودي با همكاري مرم خير شهرستان ، شاهد راه اندازي پروژه بزرگ كلينيك در سرايان باشيم.با پشتوانه مردم و مشاركت دولت، پروژه هاي استاني را پيگيري مي كنيم و اين نيازمند صبوري و همكاري شما خيرين گرانقدر است.

مهندس رسولي مقدم عنوان كرد: در عرصه خيرين اگرچه ممتاز هستيم ولي از همه پتانسيل ها در حوزه سلامت به خصوص جهت كلينيك يمارستان به اندازه كافي لستفاده نشده است.كارهاي بزرگتر از اين در سرايان قابل اجرا است.بايد منابع دولتي و مردمي را به عرصه اجرا گذاشت.در سفر وزير اسبق به شهرستان، ارتقاي بيمارستان به 64 تختخواب مطرح و پيگيري شده است.موقعيت جغرافيايي بيمارستان به لحاظ تردد جاده اي بالا در منطقه، يك نقطه اميد است.بيمارستان كمبود مشهود در فضاي فيزيكي دارد و توسعه آن يك امر حياتي است.كلينيك تخصصي با جانمايي خوب، ساختار قوي و سطح فوق العاده در حال پيشرفت بوده كه نيازمند استفده از تمامي ظرفيت خيرين و همكاري شوراي شهرستان است.

وي با درخواست حمايت مجمع خيرين سلامت استان و لزوم برقراري ارتباط با افراد و سازمان هاي ذي نفوذ، تعيين روزشمار كلينيك را از اعضاي شوراي خيرين خواستار شد.در پايان جلسه با برگزاري انتخابات هيئت اجرايي شوراي خيرين، حجت الاسلام و المسلمين سنجري به عنوان رئيس شورا، مهندس رسولي مقدم به عنوان نائب رئيس، آقاي آسال به عنوان خزانه دار و آقاي محمدپور به عنوان مديراجرايي شوراي خيرين معرفي شدند.

جلسه با اهداي يك سكه تمام بهار آزادي از جانب يكي از خيرين به شورا خاتمه يافت و بازديد ميداني از كلينك بيمارستان جهت مشاده روند پيشرفت پروژه صورت گرفت.

 
 
 
 
 
 
 
 
منبع:
شبكه بهداشت و درمان سرايان
تعداد بازدید:
149
تاریخ:
1398/09/18
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند می باشد.      آخرین بروزرسانی:1399/04/18
Powered by DorsaPortal