فرماندار سرایان: با همکاری همه جانبه تلاش کنیم بار از دوش شبکه بهداشت برداشته شود

چهارشنبه بیست و پنجم تیرماه دکتر بهرامی نژاد ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان در جلسه ستاد مدیریت کرونا در ابتدا با گزارش آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان و شهرستان و تحلیل وضعیت احتمالی اپیدمی عنوان کرد: در دهه سوم خرداد ماه شاهد بروز سیر صعودی ابتلا به کرونا در شهرستان بودیم. براساس بررسی وضعیت بیماری در شهرستان، گروه سنی 30 تا 39 سال، بیشتر از سایرین مبتلا به این ویروس شدند. از موارد ابتلا 58 درصد زنان و 42 درصد آن را مردان تشکیل می دهند. تاکنون 647 نمونه از افراد مشکوک به بیماری گرفته شده که 84 مورد آن مثبت گزارش شده است. وی مواردی مانند چگونگی برگزاری مراسم ترحیم و ازدواج، لزوم گندزدایی و سالم سازی اماکن عمومی، اطلاع رسانی بیماری کرونا و ابلاغ پروتکل های بهداشتی ویژه ادارات را به عنوان مشکلات شهرستان جهت بررسی توسط اعضای ستاد کرونا عنوان نمود.

فرماندار سرایان با اشاره به وضعیت زرد شیوع بیماری کرونا در شهرستان سرایان با تاکید به رعایت پروتکل های بهداشتی و جدیت در نظارت ها برای حفظ و بهبود شرایط موجود به سمت وضعیت سفید گفت: همه مردم باید دستورالعمل های بهداشتی ستاد کرونا را جدی بگیرند، چه در صحنه اجرا و چه در صحنه نظارت باید با همکاری همه جانبه تلاش کنیم بار از دوش شبکه بهداشت برداشته شود.

وی یکی از مهم ترین عوامل در کاهش شیوع ویروس کرونا را مدیریت تجمعات عنوان کرد و گفت: فعالین فضای مجازی از هرگونه اطلاع رسانی تجمعات بخصوص مراسم تعزیه خودداری و هیات های مذهبی برای اجرای مراسم خاص تنها از ظرفیت فضای باز استفاده کنند.رسولی مقدم از تمامی دستگاه های اداری، روحانیت و دهیاران خواست تا تصمیمات ستاد شهرستانی کروناویروس را برای مردم تبیین کنند و مدیران ادارات را نیز موظف نمود ضمن ایمنی سازی محیط ادارات برای حضور مراجعین تا جایی که امکان دارد از سیستم اتوماسیون و شبکه دولت برای پاسخگویی و خدمات رسانی غیرحضوری به مردم بهره برند.

 
 

 

 
منبع:
شبکه بهداشت و درمان سرایان
تعداد بازدید:
342
تاریخ:
1399/04/28
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند می باشد.      آخرین بروزرسانی:1399/06/24
Powered by DorsaPortal