برگزاری جلسه ستاد مقابله با کرونا با حضور رئیس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در سرایان

صبح امروز سی ام آذرماه؛ در اولین سفر رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به سرایان، جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان با حضور ریاست و معاونین دانشگاه، ائمه جمعه شهرهای سرایان، آیسک و سه قلعه، فرماندار و سایر اعضای عضو کمیته در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

دکتر بهرامی نژاد رئیس شبکه بهداشت و درمان در ابتدا با ارائه گزارش آخرین وضعیت بیماری کووید 19 در شهرستان اعلام کرد: تعداد افراد مبتلا تاکنون 2613 نفر و تعداد موارد مرگ 52 مورد بوده اند. وی با اشاره به سویه جدید کرونا موسوم به اومیکرون، افزود: متاسفانه 17 درصد جمعیت مورد هدف سرایان، واکسن نزده اند. وی گفت: تا امروز 61029 دوز واکسن تحویل شهرستان گشته که 43008 دوز (نوبت اول، دوم و سوم) تزریق شده است.

امام جمعه و اعضای شورای شهرستان ضمن قرائت درخواست های مردمی، خواهان برقراری عدالت در سرایان مانند رفع موانع ارتقای بیمارستان از 32 به 64 تختخواب، تعیین تکلیف وضعیت دانشکده بهداشت؛ پیگیری قرارگرفتن سرایان در وضعیت منطقه محروم ویژه به جهت جذب اعتبارات لازم و بهره برداری از کلینیک تخصصی در حال احداث شدند.

دکتر موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند؛ با اعلام اینکه از مشکلات و مطالبات شهرستان مطلع هستم عنوان کرد: شاخص ها، معیارها و استانداردهای بیمارستان های از سوی وزارت بهداشت تعیین می شود. مشکل کمبود متخصص در کل استان وجود دارد. از مجموع 128 متخصص درخواستی به وزارت بهداشت؛ فقط 80 متخصص به استان معرفی شده اند که از این تعداد تاکنون 50 نفر وارد استان شده و توزیع شده اند که در بحث اختصاص متخصصین؛ جمعیت و فاصله شهرهای همجوار سنجیده شده؛ رسالت ما ارائه خدمات بهداشتی درمانی بر پایه عدالت و پیشرفت پایدار است. از تمامی مسئولین تقاضا دارم درخصوص دعوت 17 درصد افراد واکسن نزده شهرستان، با حوزه بهداشت همکاری کنید. خوشبختانه در هفته گذشته شاهد ورود دستگاه اکسیژن ساز به سرایان بودیم. تجهیز و آماده سازی کلینیک تخصصی برای بهره برداری در دستور کار دانشگاه قرار دارد و به امید خدا شاهد افتتاح پروژه در آینده نزدیک خواهیم بود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اعلام اینکه ما برای خدمت عادلانه آمده ایم عنوان کرد: وضعیت واکسیناسیون در چاه طالب؛ سنجش میزان آمادگی اورژانس 115 در سه قلعه و ارائه خدمات درمانی در مرکز خدمات جامع سه قلعه در مسیر ورود به سرایان ارزیابی شد. در خصوص نحوه توزیع متخصصین، در حال حاضر پنج متخصص در شهر سرایان حضور دارند و سایر تخصص ها نیز بصورت پاره وقت ارائه خدمات خواهند داشت.

فرماندار سرایان ضمن قدردانی از حضور اعضای هیئت رئیسه دانشگاه در سرایان اعلام کرد: بهره برداری و تجهیز کلینیک تخصصی و ارتقاء دانشکده بهداشت از اهم مطالبات مردمی شهرستان است.


 
 
 
 


 

منبع:
شبکه بهداشت و درمان سرایان
تعداد بازدید:
259
تاریخ:
1400/09/30
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal