جلسه خانه مشارکت با موضوع مدیریت داوطلبانه در سرایان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرایان؛ صبح امروز پنجم دی‌ماه در جلسه با حضور اعضای خانه مشارکت مردم در سلامت شهرستان جلسه ای دو ساعته در خصوص مدیریت داوطلبانه در محل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتربهرامی نژاد؛ رئیس شبکه بهداشت و درمان ضمن قدردانی از برنامه‌های اجرایی خانه مشارکت در دو سال اخیر عنوان کرد: همان‌گونه که بیماری‌های غیرواگیر مانند دیابت و بیماری‌های قلبی_ عروقی با تغییر رفتار در شیوه زندگی و افزایش آگاهی بخشی مردم قابل کنترل است، در عرصه مبارزه با بیماری واگیر مانند ویروس کرونا نیز آموزش و مشارکت همگانی موثر بوده است. مدیر شبکه بهداشت و درمان با اشاره به اینکه متاسفانه 17 درصد جمعیت مورد هدف شهرستان واکسن نزده اند گفت: برای کنترل گردش ویروس به ویژه سویه جدید کرونا موسوم به اومیکرون، نیازمند مشارکت حداکثری آحاد مردم در برنامه واکسیناسیون هستیم.

علی اسحاقی رئیس خانه مشارکت مردم در سلامت؛ ضمن ارائه گزارش عملکرد خانه مشارکت از سال 98 تاکنون عنوان کرد: خانه مشارکت دو سال پیش با 16 کانون سلامت محله در شهرستان سرایان فعالیت خود را آغاز کرد. با شروع اپیدمی کرونا بر اساس دستورالعمل های ابلاغی وزارت بهداشت برنامه‌هایی در راستای فرهنگ‌سازی و آموزش عمومی مردم در سرایان کلید خورد. از جمله کمپین‌های: نه به اعتیاد، طرح ناجی هم باشیم، پویش یک نفس همدلی، پویش زعفران کرونا و سلامتی، همچنین پیگیری جذب پزشک جهت کمپ ترک اعتیاد، جذب خیرین ویژه خریداری ماسک و محلول های ضدعفونی و انجام بازدیدهای میدانی مختلف در سطح بازار و...

در ادامه جلسه ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص مدیریت داوطلبانه و نحوه جذب داوطلب جهت شرکت در برنامه‌های خانه مشارکت مردم در سلامت؛ توسط مهندس خسروی کارشناس ستاد شبکه، برنامه انتخاب رئیس جدید خانه مشارکت و تقدیر از فعالان حوزه مردمی سلامت انجام شد.

در خاتمه محمدعلی فولادشکن با اکثریت آراء به عنوان رئیس جدید خانه مشارکت انتخاب و از زحمات و پیگیری های حاج علی اسحاقی قدردانی شد.

 
 

 

 
 
 
 
منبع:
شبکه بهداشت و درمان سرایان
تعداد بازدید:
254
تاریخ:
1400/10/05
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal