سرایان در معرض سقوط در جدول شاخص استان در زمینه واکسیناسیون

رئیس شبکه بهداشت و درمان در جلسه ظهر امروز با شورا و شهردار سرایان، اعلام کرد: متاسفانه پایگاه ضمیمه و شماره یک شهر سرایان، در پایین ترین حد ممکن از لحاظ پوشش واکسیناسیون قرار دارد. 40 درصد موارد گزارش شده کرونا از نوع سویه اومیکرون است. لزوم تکمیل دوره واکسیناسیون (دریافت سه دوز واکسن) از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. در گام ششم طرح شهید حاج قاسم سلیمانی هدف پوشش حداکثری مردم در برنامه واکسیناسیون است. 17 درصد شهر سرایان (معادل 40 درصد جمعیت مورد هدف کل شهرستان) واکسن را دریافت نکرده‌اند و این وجهه خوبی برای شهرستان نیست.

مهندس حجتی رئیس مرکز بهداشت در گزارشی از وضعیت شاخص واکسیناسیون شهرستان اعلام کرد: از 11 شهرستان استان؛ متاسفانه سرایان در رتبه هشتم قرار دارد. لازم است به صورت عملی و زبانی مشوق مردم و همیار مرکز بهداشت باشیم.

راستگو کارشناس مبارزه با بیماری های شهرستان عنوان کرد: بهداشت در امر واکسیناسیون تنهاست. دست یاری به سوی ارگان ها و شما نمایندگان مردمی دراز میکنیم. تامین نیروی انسانی، واکسن و استقرار پایگاه های سیار از سوی مرکز بهداشت امکان پذیر است.

شهردار سرایان ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان، عنوان کرد: خود را موظف به ادای تکلیف در رفع مشکل عدم استقبال جمعیت 17 درصدی از واکسن می دانیم. وی با اعلام اینکه معرفی کانون ها و خانواده هایی که از دریافت واکسن خودداری میکنند و شفاف سازی علت این خودداری ها، موثر خواهد بود. وی هم چنین از مشغله کشاورزان و دامداران در طول روز و عقب افتادن تاریخ دریافت واکسن خبر داد و گفت: با استقرار تیم های واکسیناسیون این مشکل نیز قابل حل می باشد.

زینبی رئیس شورای شهر سرایان عنوان کرد: دغدغه مندی شبکه بهداشت قابل تقدیر است. شورای سرایان اعلام آمادگی صددرصد خود را در جهت افزایش شاخص واکسیناسیون و بکارگیری همت کلیه اعضا را اعلام میدارد. اهرم های تشویقی ویژه کشاورزان و اصناف در دستور کار قرار گیرد و اطلاع رسانی عوارض احتمالی واکسن ها شفاف سازی شود. استقرار تیم های واکسیناسیون در مدارس نیز سبب رشد قابل توجه آمار خواهد بود‌.

اصغری عضو شورای سرایان گفت: با دعوت از افراد واکسن نزده توسط افراد صاحب نفوذ، از شاخص سرایان در استان دفاع خواهیم کرد. هم چنین با اداره فرهنگ و ارشاد در خصوص برگزاری جشن مردمی ویژه این افراد پیگیری لازم صورت خواهد گرفت.

در خاتمه جلسه مقرر شد پیگیری مصوبات توسط هر یک از اعضای جلسه ظرف دو هفته آینده، کتبا به شبکه بهداشت و درمان اعلام گردد.


 

 
 
 
منبع:
شبکه بهداشت و درمان سرایان
تعداد بازدید:
269
تاریخ:
1400/11/03
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal